חשיבות עור הקרקפת

שיער בריא צומח בקרקפת בריאה

תמיד לימדו אותנו כי שיער הוא חומר מת, מעין יצירה של הגוף שאיננה מחדשת את עצמה. מדוע, אם כן, יש לדאוג לבריאותו? דווקא משום כך. בואו לקרוא על שיער בריא ואיך גם לכן יהיה כזה.

רקמת השערה איננה מחדשת את עצמה. לא משנה מה יבטיחו לכם פרסומות השמפו, לא ניתן לשקם שערה פגומה. על כן, טיפול נכון בשיער, ובמיוחד בעור הקרקפת האחראי להזנת זקיקי השיער, חיוני לשם שמירה על שיער בריא. ישנם כמה מדדים לשיער בריא, אליהם יש לשים לב על מנת להבין את מצב שיערך. איך עושים זאת? קיראו על האבחון המיקרוסקופי לנשים ולגברים.

בריאות הקרקפת

הקרקפת היא הקרקע ממנה צומח השיער. כמו שצמחייה עשירה לא יכולה לשרוד באדמת טרשים, כך גם קרקפת פגומה לא תצמיח שיער יפה. קרקפת בריאה היא כזו שאיננה שומנית מדי וגם לא יבשה מדי. קרקפת שומנית שלא מטופלת כראוי תפריש סבום בכמויות גבוהות, תעניק לשיער מראה עייף וחסר נפח ותכביד עליו.

תופעה זו עלולה לגרום למצב של נשירת שיער. בנוסף לכך, במקרים בהם הפרשת הסבום גבוהה במיוחד, זקיקי השיער עלולים להיסתם ופעילותם עלולה להיפגע באופן בלתי הפיך. קיראו עוד על שיער שמן.

גם קרקפת יבשה, המאופיינת בהפרשות סבום פחותות, מובילה לשיער לא בריא. הסבום הוא חומר הגנה העוטף את השיערה ומעניק לה הגנה מפגעי מזג האויר, ומקנה לה מראה מבריק. כאשר העור אינו מפריש סבום די הצורך, השיער חשוף לפגעי קרני השמש והרוח, מתפצל ונשבר על נקלה. למידע נוסף: שיער יבש.

במקרים של יובש קיצוני, קרקפת יבשה מאופיינת גם בקשקשת, המונעת מהפרשות הסבום להגיע אל השיער. קרקפת בריאה היא כזו שאיננה מאופיינת בשומניות יתר או ביובש.

עור הקרקפת הינה המפתח לשיער בריא, טפלי בו!
קרקפת עם עור בריא הופכת להיות חלק מההסברה והחינוך של טיפולי שיער וטיפול שיער מניעתי או שגרתי. אנשים שלרוב שוכחים לטפל או לא מבינים שצריך לטפל בעור הקרקפת מבינים כעת כי חייב לבצע אבחון לבעיה וטיפול ייחודי בהתאם לאופי השיער וסוג עור הקרקפת, הכוללים ניקוי ופילינג לעור, תיקון תאים והזנה.

מתי נשירת שיער מצביעה על בעיה בבריאות השיער?

נשירה נורמלית משמעה אובדן של כמאה שיערות ביום. כמות כזו של שיער לא צריכה להיות מורגשת באופן מיוחד. אם את כמה בבוקר ומבחינה בשערה או שתיים על הכרית, אין מקום לבהלה. אולם אם הכרית מלאה בשערות, יש מקום לגשת לאבחון.

עלייה בכמות השערות הנושרות ביום, מלמדת, בדרך כלל, על בעייה עמוקה יותר. בהייר קליניק, אבחון טריקולוגי של השיערה יוכל לאבחן אם מדובר בנשירה עונתית (שיכולה לעבור כלעומת שבאה), או אם סיבת הנשירה היא תזונה לקוייה, מתח נפשי, מחלת עור בקרקפת, או אפילו הרגלים לקויים כגון אסיפת השיער בתסרוקת הדוקה מדי או ישיבה ארוכה מול מסך המחשב.

גמישות השיערה

שיערה בריאה היא גמישה ואלסטית. ניתן לבדוק את הגמישות על ידי ניסוי פשוט: קחי שיערה בודדת מראשך, החזיקי קצה בכל יד, ומשכי. אם השערה נמתחה מעט לפני שנקרעה, היא בריאה. אם היא נקרעה בקלות, סביר להניח שאת סובלת משיער שביר.

שיער שביר נוצר בשל קשת רחבה של סיבות אפשריות. טיפולים כימיים לשיער כגון החלקות, ייבוש בפן או צביעת שיער, שוחקים את המעטפת הקרטינית ושוחקים אותו, כמו גם הברשה אגרסיבית מדי. גם תזונה לקוייה או שינויים הורמונליים יכולים לגרום להיחלשות השיער. אבחון טריקולוגי במכון "הייר קליניק" יכול למקד את הטיפול בסיבה העיקרית הגורמת לשבירות השיער או לקצוות מפוצלים, ולהעניק לך הנחיות כיצד לשמור על חוסנו של שערך על מנת ליהנות משיער בריא, ויפה, לאורך שנים.

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0