סיבות וטיפול בנשירת שיער

סיבות וטיפול בנשירת שיער

גם אתם קמים בבוקר ונדהמים מכמות השערות שנשארו על הכרית, או מקווצת השערות העודפת שנמשכת עם היד שלכם בעת החפיפה? אדם משיר כמאה שיערות ביום בממוצע ולכן, אם אתם מוצאים את כמות הנשירה שלכם גבוהה מהרגיל אולי הגיע הזמן לבדוק אם כדאי להתחיל ולטפל במה שככל הנראה מסתמן כנשירת השיער שלכם. אז איך בכלל מתחילים להתמודד עם נשירת שיער, איך יודעים אם זו נשירת שיער טבעית או שקצב הנשירה מהיר מהרגיל ומה בכלל גורם לכל זה? במאמר הבא נביא לכם את הסיבות, התשובות ודרכי הטיפול שתוכלו לעשות בעצמכם.

הסיבות הנפשיות לנשירה

לנשירת שיער יכולות להיות כמה סיבות, אבל ישנן שתיים מאוד משמעותיות שנסמכות אחת בשנייה ואף להשפיע כל אחת באופן שונה על נשירת השיער. מצבי חרדה ותזונה לקויה הן שתי בעיות מאוד משמעותיות בחברה האנושית בכלל והמערבית בפרט והן הסיבה מספר אחת לנשירת שיער.

לחץ וחרדה

כן, לחץ וחרדה, מעבר להשפעה הנפשית שלה עלינו משפיעה גם באופן ישיר על נשירת השיער. רבים מאיתנו עובדים חלק ניכר מאוד מהזמן שלנו בחיים, אנחנו מביאים איתנו את הבעיות הביתה ושם אנחנו לא מוצאים מנוחה ולא מצליחים להתמקד בדברים הטובים ובמעגל האכזרי והבלתי נגמר הזה אנחנו אפילו לא שמים לב שהבריאות שלנו הולכת ונחלשת. כאשר אנחנו שרויים במצב לחץ יומיומי יכולות להתפתח כל מיני מחלות אוטואימוניות שגורמות לנשירת שיער.

תזונה לקויה

בדרך כלל תזונה לקויה נגרמת ממצב נפשי רעוע אך גם אם אתם לא נמצאים תחת הגרדום החרדתי היעדר תזונה בריאה יכול לגרום באופן ישיר להאצת קצב נשירת השיער. כאשר אנו לא צורכים את כל הויטמינים, המינרלים ושאר רכיבים תזונתיים אנחנו בעצם לא מאפשרים לגוף שלנו לפעול באופן התקין שלו ומאחר והשיער הוא חלק מהגוף, הו מושפע מכך באופן ישיר. 

איך יודעים שהשיער נושר ודרכי הטיפול

הדרך הטובה ביותר לדעת אם יש לכם נשירת שיער או שזו סתם דאגה שהוספתם לשק היא כמובן על ידי בדיקה רפואית שתאשר לכם את זה חד וחלק. אך דרך נוספת ועצמאית היא על ידי משיכה של קווצת שיער – אם בפעם הראשונה נתלשות יותר משמונה שיערות ובמשיכה השניה של אותה קווצת שיערות נמשכות יותר מארבע – קרוב לוודאי שזו נשירה ושיש לדאוג לטפל בה בהקדם האפשרי.

יש שתי אסכולות לטיפול בנשירת שיער, האסכולה הטבעית והאסכולה הכימית. בין שמני הזנה ומיץ לימון לתרופות ניסיוניות ולמניעת הקרחה יש טווח רחב של טיפולים והם כולם מועילים בדרכם שלהם, ובינינו, כאשר המצב לא טוב כדאי להאחז בכל דבר שמציעים לנו.

רופאים רבים, כן, גם אלו עם תואר דוקטור לרפואה ממליצים לעיתים קרובות על טיפול ממושך של תרכובות למשיחה בשיער. ההמלצה הידועה ביותר היא משיחת השיער והקרקפת במרקחת של מיץ לימון, שמן זית וחלמון ביצה – הרכיבים התזונתיים שלרוב משמים אותנו למאכל מסייעים גם לשמירה על שיער חזק ומלא ברק ומירוק עור הקרקפת.

אין תרופות שבאופן חד משמעי מסיימות את האצת נשירת השיער. ישנם מחקרים רבים שמנסים למצוא את התרופה להתקרחות אך כיום עדיין יש רק תרופות נסיוניות שאינן עושות את העבודה באופן גורף ובמקרה הטוב מעכבות את נשירת השיער אך לא מצליחות להחזיר אותו למצבו הרגיל והשופע.

לסיכום, ישנם דרכים להתמודד עם נשירת שיער והדרך החשובה ביותר שיש לנקוט בה היא שמירה על עקרונות התזונה הבריאה והמסודרת וכמובן על מצב נפשי מאוזן.

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0