אבחון טריקולוגי לנשירת שיער

שיטת הייר קליניק

אבחון טריקולוגי מדוייק של השיער הוא המפתח להצלחת הטיפול בדרך לשיער מלא ובריא

טיפול מדוייק ונכון והדרך להשגת שיער בריא עוברת באבחון מקצועי שרק אחריו אפשר להתאים את הטיפול. כיצד נעשה האבחון ומה אפשר להשיג באמצעותו? כל מה שאת צריכה לדעת רגע לפני ההחלטה לטפל בשיערך.
אחד הכללים הידועים בעולם הרפואה והטיפול הוא שעל מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר והמתאימות ביותר בכל טיפול יש קודם כל לאבחן בצורה מדוייקת את הבעיה. למעשה, הנתונים הסטטיסטיים מראים שישנה חשיבות קריטית לאיכות האבחון. בכל הנוגע לשיער, לא מספיק תשאול או אבחון שטחי בלבד. למעשה, "אבחון" מסוג זה מוריד את סיכויי ההצלחה של הטיפול בעשרות אחוזים ולהפוך אותו ללא יעיל. אם כן, מהו אבחון טריקולוגי מדוייק, כיצד עליו להתבצע ומה החלק שלו בשרשרת הטיפולית? הכל במאמר שלפנייך.

כל שלבי האבחון

האבחון בהייר קליניק מבוצע על ידי טריקולוגית מומחית. טריקולוגית היא מומחית למדעי השיער אשר עברה הכשרה מקצועית מעמיקה בתחום ואשר מוסמכת לאבחן ולטפל בשיער. האבחון נערך במשך כחצי שעה
ובסיומו הלקוחה מקבלת ד"וח טריכוגרם מודפס ובו מסקנות האבחון וכולל מספר שלבים:

שאלון רפואי

השלב הראשון בתהליך האיבחון כולל מילוי שאלון רפואי. כגוף המוביל בישראל בתחום השיער, אנחנו זקוקים לקבלת תמונה מלאה מבחינת מצבו הרפואי וההיסטוריה של הלקוח במטרה להבין את כל הגורמים המשפיעים על מצב שיערו וכיצד לשלב את הטיפול עם מצבו הנוכחי. התעלמות ממצבו הרפואי של המטופל אינה מספקת את כל האינפורמציה הדרושה וכך מפחיתה את אחוזי ההצלחה שלו. בשלב התשאול נשאלות שאלות לגבי מצבו הבריאותי הכללי של המטופל הכוללות:  מצב רפואי כגון תרופות או מחלות רקע אשר עלולים להשפיע על השיער, לייף סטייל והרגלים הכוללים תזונה, פעילות גופנית, סטרס ומצב נפשי, הרגלים ופעולות הנעשות על השיער כגון טיפולי מספרה החלקות צבע ועוד, ואפילו שאלות לגבי שעות השינה ואיכותה. תשאול נכון יכול לחשוף את התמונה המלאה ולסייע רבות לגבי אפיון הגורם להפרעה או מחלה.

בדיקת עור הקרקפת

לאחר קבלת האינפורמציה הרפואית עוברים לשלב בדיקת עור הקרקפת במטרה לאבחן את מצבו הנוכחי ולהבין כיצד ניתן לטפל בו.  כדי שהשיער יצמח, ישגשג ויתחדש, הקרקפת צריכה להיות גמישה ולא הדוקה ואספקת הדם אליה צריכה להיות עשירה וללא מעצורים. יתר על כן, ההפרשות הטבעיות של הקרקפת חייבות להיות מופקות ומחולקות באופן תקין.

בדיקת שורשי השיער

בשלב הבא נבדקים שורשי השיער במטרה לבחון את חוזקם ואת אופי הטיפול הדרוש במטרה לחזק ולשקם אותם. במהלך הבדיקה רואים לעומק את מנגנון צמיחת השיער ומאבחנים את הגורמים לבעיה. הטיפול בשיער מתמקד בסביבת התפתחותו של השיער – השורשים  המטרה היא להחזיר את התפקוד הנורמלי למערכות הצמיחה ומחזורי החיים של השיער, דבר המתחיל מהשורש. מניסיון של עשרות שנים אנו יודעים כי שיפור מצב תנאי המחייה של השורשים, מוביל לחיי שיער בריא יותר.

במטרה להפוך את האבחון למדוייק ביותר ולספק תמונת מצב מלאה של השיער, הצוות המקצועי שלנו עושה שימוש בבדיקה מיקרוסקופית. הבדיקה המיקרוסקופית אינה חודרנית ואינה כואבת והאבחון כולו מתבצע ע"י טריקולוגית (מומחית שיער) באמצעות מכשיר אבחון ייחודי המגדיל את אזור הבדיקה פי 50 ואת שורשי השיער פי 200. המידע מועבר דיגיטלית למסך המשקף את מצב הקרקפת, סביבת השיער, שורשי השיער והשערה עצמה. הבדיקה  מודדת את צפיפות ועובי השיער, איכות התחדשותו, מצב שורשי השיער ועור הקרקפת.

הבדיקה המיקרוסקופית מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך האבחון ומעניקה למומחי השיער שלנו את התמונה המלאה לגבי שיערך ועור הקרקפת שלך. המשך הטיפול מבטיח סיכויים גבוהים מאד לקבלת שיער בריא עם שורשים חזקים ותומכים.

מהם חמשת הדברים אליהם יש לשים לב כאשר בוחרים מקום לטיפול בשיער:

  1. המקום מתמחה אך ורק בבריאות השיער והטיפולים המבוצעים בו הם לא חלק מטיפולים אסתטיים שונים
  2. הוותק של המקום בתחום
  3. למקום יש תעודות הסמכה מוכרות בעולם בתחום טיפולי השיער
  4. כל הטיפול והתכשירים המוצעים בו הם באישור משרד הבריאות
  5. ניתן לראות הצלחות מוכחות ע"י עדויות ולקוחות ממליצים

הקפידי לבדוק את חמשת הנקודות הללו על מנת להבטיח את סיכויי ההצלחה של הטיפול בשיערך ולהבטיח לעצמך טיפול אמין, איכותי, בטוח ומדוייק למצבך.

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0