מה קורה לך בגיל המעבר

גיל המעבר

כמה אנחנו אוהבים לקום בכל בוקר, להסתכל על עצמנו במראה, לצחצח שיניים, לשטוף פנים ולהרגיש שהנה מתחיל לו יום חדש ונפלא. כל הסיטואציה הזו רלוונטית בהחלט עד שמגיע גיל המעבר, ובו אנחנו מגלים פתאום קמטים קטנים שמצטברים לנו על הפנים, העיניים נפולות וכתמים מתווספים לנו על העור מבלי שנשים לב. גם נשירת שיער בגיל המעבר היא עניין נוסף שמאפיין את התקופה הלא פשוטה הזאת, אבל אין שום סיבה להשלים עם המצב ופשוט לקבל אותו איך שהוא – אפשר גם לטפל בו!

נפסק המחזור – ואיתו נפסקים דברים אחרים

כל אישה יודעת שברגע שהמחזור שלה מפסיק, הדבר מעיד לא רק על כך שהיא מפסיקה להיות פוריה, אלא גם על כך שהיא הגיעה לגיל שכולנו כל כך מפחדים ממנו – גיל המעבר. גיל המעבר מביא איתו מגוון עניינים גופניים שצריך להתרגל אליהם, והרבה אנשים מסרבים לקבל את המצב איך שהוא. ולמה? פשוט מאוד – כי היום זה לגמרי אפשרי.

נשירת שיער בגיל המעבר – לא רק אצל נשים

גם גברים מתמודדים עם נשירת שיער בגיל המעבר, והרבה מהם מוצאים את הבלורית היפה של פעם הולכת ונהיית דלילה יותר ויותר, וגם הגברים עם האפרו הכי מסוגנן – מוצאים את עצמם קרחים ונטולי שיערות. אין מה לעשות, מדובר כאן על תהליך ביולוגי שקורה בצורה טבעית אצל כל אחד או אחת מאיתנו, ושנת 2020 היא בדיוק הזמן הנכון להפסיק להתבונן על כל הסיטואציה הזאת מתרחשת מהצד ולהתחיל לנקוט בפעולות.

אבל מה כבר אפשר לעשות?

נשירת שיער היא בעיה לחלוטין פתירה. אין כל צורך לפנות אל רכישה של פאות, לדוגמה, כדי להתמודד איתה, וצריך פשוט להבין בשלב הראשון מה המקור של הבעיה הזאת. אז באופן כללי מדובר כאן על ירידה ברמות ההורמונים בגוף, כאשר אצל נשים מדובר על הורמון האסטרוגן ואילו אצל גברים מדובר על הורמון הטסטוסטרון.

הירידה בהורמונים האלו מביאה לתופעות כמו דכאון, עצבות, עלייה במשקל, גלי חום, יובש בנרתיק אצל נשים, נדודי שינה, יובש בעור וכמובן – הידלדלות בשיער. הדבר הראשון שכדאי לעשות ברגע שאתם נתקלים בתופעה היא לעצור ולנשום – מדובר על בעיה שמשותפת לכל מי שבגיל שלכם.

הקפידו על תזונה נכונה וביצוע פעילות גופנית

אחד הדברים שניתן לעשות כאשר נתקלים בנשירת שיער בגיל המעבר הוא להקפיד על אורח חיים בריא יותר. יש קשר ישיר בין מה שקורה לנו בתוך הגוף לבין מה שקורה לנו מחוץ לגוף, ולכן אנשים שימשיכו להשקיע בלטפח את החלק הפנימי של הגוף שלהם – יראו תוצאות מעולות גם בחלק החיצוני של הגוף. ומה זה אומר? הקפידו על תזונה נכונה המשלבת את כל הויטמינים, החלבונים והברזל שאתם זקוקים להם, בצעו פעילות גופנית שתגרום לכם להמריץ את הדם ולהפריש הורמונים חיוביים לגוף ותוך זמן קצר תוכלו להנות מתוצאות ברורות.

ויש גם טיפולים ישירים

כדי לטפל ספציפית בבעיה של נשירת שיער בגיל המעבר תוכלו לגשת לטיפול באמצעות קרמים, משחות ותכשירים נוספים שיוכלו להבריא את השערה ולהצמיח אותה בקצב מהיר יותר מאיך שהיא כרגע באופן טבעי. חברת Hair clinic, למשל, מהווה היום בית לפתרונות מידיים לנשירת שיער בגיל המעבר, ומחזיקה בעשרות סוגי קרמים ומשחות לטיפול בבעיית נשירת שיער בגיל המעבר.

חברת Hair clinic פועלת למעלה מ-20 שנים בשוק בריאות השיער, והיא מהווה היום הרשת המובילה בארץ לטיפול בבעיות כמו נשירת שיער בגיל המעבר. אתם מוזמנים ליצור קשר עם הרשת ולהתחיל בתהליך בטלפון *2646.

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0