עגלת הקניות

רפואה אלטרנטיבית לטיפול בנשירת שיער

אחת הבעיות השכיחות ביותר אשר טריקולוגים, מומחים לשיער, מתמודדים איתה היא נשירת שיער. נשירת שיער היא אחת הבעיות הרווחות בקרב כלל האוכלוסייה. נשירת שיער מתייחסת לאובדן שיער מחלק מהראש, באזור קטן, או באזורים גדולים יותר.

נשירת שיער היא תופעה נפוצה למדי, המשפיעה על כמחצית מהגברים וכרבע מהנשים, והיא  רווחת עם העלייה בגיל בקרב גברים ובקרב נשים,  

אך אובדן שיער או דילול שיער יכול למעשה להתרחש בכל גיל ומסיבות שונות ומגוונות.

השיער המתחדש

השיער שלנו נובט כל הזמן, צומח ונושר. גברים בעלי שיער בריא משילים בין 60 ל-80 זקיקים ביום ואילו נשים בעלות שיער בריא מאבדות בערך 100 זקיקי שיער ביום, ובמקביל מתרחשת צמיחה מחודשת של שיער בריא. נשירת שיער היא חלק מאיזון טבעי – חלק מהשערות נושרות בעוד אחרות צומחות.

השיער הנושר ואובדן שיער

כאשר האיזון מופרע – כאשר יותר שיער נושר ופחות שיער צומח – מתרחשת נשירת שיער, או ליתר דיוק מתרחש התהליך של אובדן שיער. 

אנשים משירים שיער, באופן כללי. אולם, לעתים, קצב נשירת השיער גבוה יותר, וקצב התחדשות השיער נמוך יותר. גברים ונשים מאבדים את שיערם מסיבות שונות הקשורות זו בזו, החל מגורמים גנטיים ועד תזונה לקויה. 

אצל גברים ניתן לראות זאת בעיקר בחלק הקדמי ובצדדי הקרקפת, ואצל נשים זה יותר מפוזר. 

בדרך כלל מדובר בתהליך איטי, הנמשך שנים, ולעתים אנו מבחינים בנשירת שיער מהירה יותר, התגברות של תהליך הנשירה הרגיל של השיער שלך.

הגורמים לנשירת שיער ולאובדן שיער

גורמים שונים יכולים להשפיע על מצב השיער שלנו באופן כללי. כך, הסיבות לנשירת השיער ולאובדן שיער בקרב נשים ובקרב גברים יכולות להיות תוצאה של השפעות גנטיות, השפעות סביבתיות, או גורמים משולבים של תורשה וסביבה.

נשירת שיער היא חוויה טעונה רגשית, וכל אירוע המפעיל לחץ רב על הגוף – כמו לידה, ניתוח, או ירידה מהירה במשקל, עלולים לגרום לנשירת שיער מדאיגה ומסובכת, הנוטה להתחיל מספר חודשים לאחר האירוע.

לסיכום, גורמים מרובים תורמים לנשירת שיער, כולל גנטיקה, הורמונים, חשיפה סביבתית, תרופות ותזונה.

איך ניתן לטפל בנשירת שיער ובאובדן שיער?

החדשות הטובות הן שרוב הסוגים של נשירת שיער ניתנים לפתרון, או לפחות לניהול יעיל, עם הגישה הנכונה ותכשירים מקצועיים המותאמים לטיפול בנשירת שיער.

לכן – כדאי וחשוב לטפל בבעייה של נשירת השיער ברגע שאנו מבחינים בכך!

רפואה משלימה ואלטרנטיבית (CAM)

רפואה משלימה מתייחסת לפרקטיקות המשמשות במקביל לטיפולים קונבנציונליים, בעוד שתרופות אלטרנטיביות משמשות במקום טיפולים אלה. על-פי המרכז הלאומי לבריאות משלימה ואינטגרטיבית (NCCIH), סניף של המכונים הלאומיים לבריאות בארצות-הברית, יותר מ -30% מהמבוגרים ו -12% מהילדים משתמשים בטיפולים שפותחו מחוץ לזרם המרכזי של רפואה מערבית, או קונבנציונלית.

הגישה הרבממדית לנשירת שיער

הואיל וגורמים מרובים תורמים לנשירת שיער, לפיכך הטיפול בנשירת שיער דורש גישה רב-ממדית, אותה מספקת הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית.

השימוש ב- CAM עשוי לספק יתרונות נוספים. ויטמינים ומינרלים הם חיוניים למחזור זקיקי-השיער והם השומרים על הומאוסטזיס כגורמי אנזים, הורמונים, נוגדי-חמצון ומודלים חיסוניים. מוצרים בוטניים מווסתים דלקת, ממזערים את הלחץ החמצוני ושולטים ברמות ההורמונים. מעבר לתוספי תזונה, גם תרגילי-נפש ותרגילי-גוף, כולל דיקור ועיסוי, יכולים לסייע בהפחתה של מתח פיזיולוגי ורגשי, העלולים לתרום לנשירת שיער.

טיפולים רבממדיים

המרכז הלאומי לבריאות משלימה ואינטגרטיבית (NCCIH) מחלק את גישות הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית (CAM) לשלוש קטגוריות עיקריות: (1) מוצרים טבעיים; (2) שיטות נפש וגוף; ו- (3) אחרים (כלומר, הומאופתיה). CAM מספקת אפשרות לבחור בטיפולים מבטיחים, בעלי סיכון נמוך. 

רפואה משלימה ואלטרנטיבית להחזרת השיער

לאור ההשפעה הפסיכו-חברתית השלילית של נשירת שיער, גברים ונשים אשר אינם רואים שיקום שיער משמעותי עם טיפולים קונבנציונליים פונים לרוב לרפואה משלימה ואלטרנטיבית (CAM). לעיתים קרובות פונים לרפואה משלימה ואלטרנטיבית (CAM) בניסיון למצוא טיפולים בטוחים, טבעיים ויעילים להחזרת השיער. קיים מגוון רחב של אפשרויות טיפול ב-CAM בהתקרחות או באובדן שיער,

מוצרים טבעיים בטיפול בנשירת שיער

מוצרים טבעיים הם הגישה הפופולרית ביותר ל- CAM במצבים דרמטולוגיים, על-פי סקר הראיונות הלאומי לבריאות שנערך בארצות-הברית. כך מדווח כי במסגרת הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית נעשה שימוש בחומצות אמינו, קפאין, קפסאיצין, כורכומין, ג'ל שום, חלבונים ימיים, מלטונין, מיץ בצל, פרוקסינידין, שמן זרעי דלעת, שמן רוזמרין, דקל, ויטמין B7 (ביוטין), ויטמין D, ויטמין E , ואבץ לטיפול בנשירת שיער.

המוצרים הטבעיים של הייר קליניק

הייר קליניק מספקת פתרונות מקצועיים ויעילים, המשלבים רכיבים טבעיים, וויטמינים ומינרלים חיוניים המותאמים לטיפול בנשירת שיער ובאובדן שיער.

חשוב להדגיש כי התכשירים הייחודיים של הייר קליניק מאושרים על-ידי משרד הבריאות ובעלי אישור FDA אמריקאי. תכשירים אלה נועדו לשימוש בטוח ויעיל בתהליך הטיפולי בנשירת השיער והם מוסיפים הגנה חיוניים לזקיקי-השיער ולקרקפת המכוונים להגביר את בריאות השיער.

חשוב לציין 

התכשירים הייחודיים הביו-אקטיביים של הייר קליניק פותחו במיוחד במסגרת הטיפול בנשירת שיער. המוצרים המיוצרים על ידי הייר הם מוצרים ייעודיים לטיפול בנשירת שיער ולטיפוח השיער כדי לסייע בשיקום השיער. המוצרים עושים שימוש במגוון רחב של מרכיבים טבעיים אשר נמצאו בעלי תרומה יעילה ומועילה לשיער. הייר קליניק פיתחה, על בסיס ידע מקצועי והתנסות עשירה במשך שנים רבות, סדרה של תכשירים ייחודיים לטיפול באובדן שיער. תכשירים מתקדמים אלה, הכוללים תוספי-מזון המבוססים על צמחי-מרפא מגוונים, כוללים מוצרים טבעיים אשר נמצאו יעילים ובטוחים בטיפול בנשירת שיער. המוצרים הטבעיים מקיפים מגוון רחב של תת-קבוצות, הכולל ויטמינים ומינרלים, צמחי מרפא ופרוביוטיקה, כולל תוספי תזונה. התכשירים הייעודיים לטיפול בנשירת שיער ומכוונים לשיקום השיער מספקים סביבה מותאמת ומאוזנת, המאפשרת לשיער לחזור ולהתפתח בתנאים אופטימליים.

ייעוץ שיווקי ועיצוב: Integral | בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט

דילוג לתוכן