נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים

כמה פעמיים בחייך חווית נשירת שיער חזקה?
כזאת שיכולת להגדיר- "מפחידה, מטורפת, מלחיצה".
אין ספק שבתור נשים אנו חוות וחשופות לשינויים רבים- פיזיולוגיים וסביבתיים, והשיער שלנו סובל מכך.
השיער והעור הם קו ההגנה הראשון של הגוף, ולפיכך תמיד "יספגו את המכה" קודם, כשמשהו משתבש.
והיום זה כבר ידוע ומובן-נשים סובלות מנשירת שיער, נשים סובלות מדילול שיער, וגם -נשים יכולות לסבול מהתקרחות.
כן התקרחות.

אז מה מיוחד בנשים?

נשים נמצאות הרבה שעות במספרה ומבצעות פעולות כימיות שונות על שיערות הראש כמו סלסול או צבע החלקה. לנשים יש במהלך החיים הרבה שינויים הורמונליים כמו גיל ההתבגרות, נטילת גלולות, זמנים של הריון ולידה,  תופעות גיל המעבר ועוד שינויים שמשפיעים על כל מיני דברים בגוף וגם  על מרקם ועובי השיער.  נוסף על זה מחלות שונות, נטילת תרופות, ביצוע דיאטות לא מאוזנות, אקלים משתנה, תנאי סביבה וגם הרבה מאוד לחץ נפשי שנגרם מסיבות שונות – וקיבלנו את הגורמים שיוצרים בעיות במראה השיער. נשים רבות מקדישות הרבה מאמץ וזמם בטיפול וטיפוח השיער ומוטרדות יותר משיער שנראה לא טוב.
השיער הוא המסגרת של הפנים, ויש לו השפעה על המראה הכללי ועל ההרגשה ולכן, כשמשהו משתנה נשים מרגישות מייד ומנסות למצוא פתרון. כשרוצים לפתור בעיות בשיער צריך להבין קודם כל את מקור הבעיה.  אחרי שמבינים את המקור אפשר להכין תוכנית שתפתור את הבעיה ותשקם את השיער.

למה חשוב לבצע בדיקה ולהבין את גורם הבעיה?

כי נשירת שיער היא רק הסימפטום של בעיה אחרת.
שיער עלול לנשור עקב שינויים פיזיולוגיים או הורמונלים שעוברים על כל אישה.
סיבות נוספות לנשירת שיער בנשים הם שימוש בתדירות גבוהה במחליקי שיער או בפן שגורמים לשבירת השיער.

האם הנשירה תוביל להתקרחות?
ברור לנו שהטיפול בשני המקרים הינו שונה לחלוטין, בעיה אחת הינה בעיה מדעית וגופנית בעוד שהאחרת קוסמטית אסתטית. ביצוע בדיקה מיקרוסקופית מלאה של עור הקרקפת ושל השיער היא שיטה המדעית שיכולה לאבחן בעיות של נשירת שיער והתקרחות והיא מקובלת בכל העולם. כך מבררים את מקור הבעיה ויודעים איך לטפל.

כיצד ניתן לטפל?

חשוב להבין קודם כל שביצוע טיפול בנשירת שיער צריך להיות ממוקד במקום שבו מתפתח השיער שזה עור הקרקפת והשורשים.
אין פתרון חלופי לביצוע טיפול ישיר במקום בו מתקיימת הבעיה. השורשים של השיער הם המקור למראה שיער שופע וחיוני – אזור הקרקפת הוא האזור שבו התאים מתפתחים ומתרבים. תאים מלאי חיים ואנרגיה מאפשרים צמיחה יפה לשיער. לעומת זאת, השיער שאנחנו רואים  בעין הוא שיער שכבר "מת" ומורכב מתאים לא חיים, וכן רק ביצוע פעולות לחיזוק שורשי השיער  יכול לאפשר לנו לבסוף לקבל שיער בריא, חזק ומלא.

וכמשל מעולם הצומח,
כדי לחזק צמח שגדל, צריך כל הזמן לעבד ולהיטיב את האדמה שהוא צומח בה. את השורשים צריך להזין ולהשקות וכך יהיה לנו צמח בריא וחיוני.

מה עוד ניתן לעשות?

כדי להתמודד עם בעיות בשיער צריך לבחור בגישה רב תחומית , כדאי לזכור שאין פתרונות עלידי תרופות קסם וצריך להתמקד בביצוע פעולות שונות כמו:

  •  
  • להפחית דברים מיותרים שפוגעים בשיער כמו ביצוע טיפולים כימיים במספרה, ושימוש בתכשירים תרופתיים בעלי תופעות לוואי מזיקות.
  • ניהול אורח חיים בריא שכולל תזונה נכונה עם כל המרכיבים וספורט. גפ הפחתת הכנסת רעלים לגוף כדוגמת עישון וצריכת אלכוהול.
  • צריך לעבוד על הפחתת רמות הסטרס ואפילו התמקדות באהבה רגיעה ומנוחה – זה משהו שחסר להרבה אנשים וכדאי שהוא יהיה בקביעות

אם את מרגישה בעיה של נשירת שיער או שינויים אחרים בשיערך כדאי שתלכי לאבחון אצל טריקולוג לאבחון בעיות בקרקפת והשיער. הטריקולוג יבצע בדיקה מקצועית ויתן הנחיות מדויקות לטיפול שימנע שיער דליל ונזק מצטבר

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0