למה השיער לא צומח במוקדים מסויימים

שיער לא צומח במוקדים מסוימים/אלופסיה צלקתית

האלופציה הצלקתית הופכת כיום בעולם המערבי למגפה של ממש עקב שימוש מופרז בכימיקלים מסוכנים לשיער

אלופציה צלקתית, מוקדים של התקרחות ללא צמיחה, היא תופעה הנחשדת היום ככל הנראה לאוטואימונית ונובעת מהפרעה במערכת החיסון. הגוף תוקף את זקיקי השיער ועור הקרקפת, מחליש ומדקק את השערה  עד לכדי נזק בלתי הפיך. אמנם ישנו רקע גנטי ואוטואימוני להתפרצות המחלה, אך היא מחריפה כתוצאה מגורמים סביבתיים וגופניים שונים, בהם מתח ולחץ, אלרגיות למזון, תזונה שומנית לקויה, צריכת אלכוהול, נטילת תרופות מסוימות, היגיינה לקויה ופציעות זיהומיות בעור.

האלופציה הצלקתית הופכת כיום בעולם המערבי למגפה של ממש עקב שימוש מופרז בכימיקלים מסוכנים לשיער, סגנון החיים והתזונה הלקויה אשר משפיעים לרעה ומגבירים את הסיכוי להתפרצות המחלה בהינתן הרקע הגנטי.

האם ניתן לטפל באלופציה צלקתית?

בהתאם למחלות אוטואימוניות, ההתפרצות של אלופציה צלקתית לא צפויה במועד, בעוצמה או משך ההתפרצות. סימנים מקדימים עלולים להיות תחושה של צריבה ושריפה באזורים ספציפיים על פני עור הקרקפת, איבוד שיער באזור הגבות ריסים או אפילו איבר המין.

טיפול בבעיה חייב להתייחס לבעיה המערכתית של מערכת החיסון – וטיפול מקומי וישיר לזקיקי השיער. התהליך חייב להתחיל באבחון מקיף. רק אבחון מיקרוסקופי מעמיק ותשאול רפואי מקיף לברור מקור ההשפעה יוכלו לבחון האם הטיפול יעזור ועד כמה.

לאחר בחינת ממצאי האבחון, נוכל להתאים טיפול בתכשירים ייעודיים לריפוי עור הקרקפת ולחיזוק שורשי השיער הנפגע על מנת לשמר את השיער הקיים ולמנוע המשך נסיגה והצטלקות.
תוסף מיוחד שפותח בלעדי ב"הייר קליניק"  לטיפול בתהליך הדלקתי מהחומצה האמינית טירוזין מאפשר טיפול משלים להרגעת התגובה החיסונית ולהמשך טיפול אינטגרטיבי. לצערנו במקרים בהם זקיקי השיער הצטלקו – לא ניתן להשיבם ולהצמיח מהם שערה חדשה, ולכן הטיפול הינו מניעתי בלבד.
במידת הצורך ניתן לשלב טיפול רפואי בשיתוף פעולה עם קליניקה של מומחים לרפואת עור – ספוט קליניק בהנהלת פרופסור עזיזי.

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0