ישרת אובדן שיער מהורייך? יש מה לעשות!

נכון, אי אפשר לשנות את הגנים שירשת מהורייך, אבל כן אפשר לטפל בשרשרת הנזקים שהגנטיקה יצרה ואולי תתפלאי – טיפול נכון ומדוייק ישפר את מראה שיערך

נזקים אלה יגרמו לתהליך של הצטמקות והדקקות הדרגתית של זקיקי השיער שיביא לקיצור מחזור חיי השערה. השיער הופך להיות דק, חלש ופלומתי

אנדרוג’נטיק אלופציה  היא המושג המתאר איבוד שיער גנטי. ממחקרים מדעיים עולה שכ- 80% מהמקרים של אובדן שיער ובעיות שיער הם על רקע של רגישות גנטית.

סיבות לנשירה 3

רגישות גנטית זו יוצרת שרשרת של נזקים במנגנון צמיחת השיער המובילים לבעיית שיער.
כמו כן, בגלל הרגישות הגנטית, אירועים בריאותיים או נפשיים עלולים להחריף את התופעה ולהשפיע על עוצמת הנזקים והצטברותם.

הנזקים לזקיקי השיער מרובים, כגון: שינוי איכות החֵלֶב/שומן היוצרים מצב דלקתי, חילוף חומרים לקוי, הזדקנות תאית, חוסר לחות, חוסר איזון בעור הקרקפת ופגיעה בזרימת הדם לזקיק.

נזקים אלה יגרמו לתהליך של הצטמקות והדקקות הדרגתית של זקיקי השיער שיביא לקיצור מחזור חיי השערה. השיער הופך להיות דק, חלש ופלומתי.

האם ניתן לטפל באיבוד או דילול שיער על רקע גנטי?

את הגנטיקה לא ניתן לשנות אך בהחלט ניתן לטפל בשרשרת הנזקים שהגנטיקה יוצרת בזקיקי ושורשי השערה כדי לבלום את התופעה. ניתן להסתכל על בעיות שיניים או אפילו על נטייה להשמנה מרקע תורשתי כדוגמא, ולכן אין צורך להשלים עם רוע הגזרה אלא חשוב להבין את הבעיה והגורם ולטפל באופן שגרתי בהתמדה והקפדה.

טיפול בגורמים המזיקים היוצרים את שרשרת הנזקים וסילוקם יאפשר לשמור על השיניים לאורך השנים, לשמור על גזרה חטובה ואפילו לאפשר לשערה לצמוח באופן בריא בסביבה בריאה ולקיים מחזור חיים מלא.
ב”הייר קליניק” יאבחנו בצורה מדעית בראש ובראשונה את הסיבה לאובדן השיער. במידה ואכן מדובר בסיבה גנטית, טיפולים תומכים במכון ובבית בשילוב תוספי תזונה ומוצרים ייעודיים לשיערך יובילו תוך מספר חודשים לשיפור ניכר.

התהליך חייב להתחיל באבחון מקיף של השיער ועור הקרקפת.

רק אבחון מיקרוסקופי מעמיק ותשאול רפואי מקיף לברור מקור ההשפעה יוכלו לבחון באם הטיפול יעזור ועד כמה. ישנה חשיבות מירבית לטיפולים מקומיים לשמירה על חיוניות וחיות הזקיק עוד בשלב הראשוני כדי למנוע נזק בלתי הפיך וכדי להחזיר את מחזור חיי השערה למצב התקין. במידת הצורך ובהתאם למצב ועוצמת המחלה, ניתן לשלב טיפול רפואי בשיתוף פעולה עם קליניקה של מומחים לרפואת עור – ספוט קליניק בהנהלת פרופסור עזיזי.

Cart
  • No products in the cart.
דילוג לתוכן