ירשת אובדן שיער מהורייך? יש מה לעשות!

תורשה וגנטיקה של נשירת שיער מההורים

נכון, אי אפשר לשנות את הגנים שירשת מהורייך, אבל כן אפשר לטפל בשרשרת הנזקים שהגנטיקה יצרה ואולי תתפלאי – טיפול נכון ומדוייק ישפר את מראה שיערך.

נזקים אלה יגרמו לתהליך של הצטמקות והדקקות הדרגתית של זקיקי השיער שיביא לקיצור מחזור חיי השערה. השיער הופך להיות דק, חלש ופלומתי.

אנדרוג’נטיק אלופציה הוא מונח שמתאר מצב של איבוד שיער גנטי. מחקרים מדעיים מראים שכ- 80% מהמקרים של בעיות שיער ואובדן שיער הם על רקע של רגישות גנטית.

רגישות גנטית זו יוצרת שרשרת של נזקים במנגנון של צמיחת השיער המובילים לבעיית שיער כמו שיער דליל או נשירה.
כמו כן, בגלל הרגישות הגנטית, אירועים נפשיים או בריאותיים עלולים להחריף את התופעה ולהשפיע על עוצמת הנזקים והצטברותם.

יש כמה נזקים שעלולים להגרם לזקיקי השיער כמו: שינוי איכות החֵלֶב/שומן היוצרים מצב דלקתי, הזדקנות תאית, חילוף חומרים לקוי, , חוסר לחות, חוסר איזון בעור הקרקפת ופגיעה בזרימת הדם לזקיק.

נזקים אלה גורמים לתהליך של הצטמקות והדקקות הדרגתית של זקיקי השיער שמביאים לקיצור מחזור חיי השערה. השיער הופך להיות דק, חלש ופלומתי.

האם ניתן לטפל באיבוד או דילול שיער על רקע גנטי?

את הגנטיקה לא ניתן לשנות אך בהחלט ניתן לטפל בשרשרת הנזקים שהגנטיקה יוצרת בזקיקי ושורשי השערה כדי לבלום את התופעה. ניתן להסתכל על בעיות שיניים או אפילו על נטייה להשמנה מרקע תורשתי כדוגמא, ולכן אין צורך להשלים עם רוע הגזרה אלא חשוב להבין את הבעיה והגורם ולטפל באופן שגרתי בהתמדה והקפדה.

טיפול בגורמים המזיקים היוצרים את שרשרת הנזקים וסילוקם יאפשר לשמור על השיניים לאורך השנים, לשמור על גזרה חטובה ואפילו לאפשר לשערה לצמוח באופן בריא בסביבה בריאה ולקיים מחזור חיים מלא.
ב"הייר קליניק" יאבחנו בצורה מדעית בראש ובראשונה את הסיבה לאובדן השיער. במידה ואכן מדובר בסיבה גנטית, טיפולים תומכים במכון ובבית בשילוב תוספי תזונה ומוצרים ייעודיים לשיערך יובילו תוך מספר חודשים לשיפור ניכר.

התהליך חייב להתחיל באבחון מקיף של השיער ועור הקרקפת.

רק אבחון מיקרוסקופי מעמיק ותשאול רפואי מקיף לברור מקור ההשפעה יוכלו לבחון באם הטיפול יעזור ועד כמה. ישנה חשיבות מירבית לטיפולים מקומיים לשמירה על חיוניות וחיות הזקיק עוד בשלב הראשוני כדי למנוע נזק בלתי הפיך וכדי להחזיר את מחזור חיי השערה למצב התקין. במידת הצורך ובהתאם למצב ועוצמת המחלה, ניתן לשלב טיפול רפואי בשיתוף פעולה עם קליניקה של מומחים לרפואת עור – ספוט קליניק בהנהלת פרופסור עזיזי.

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0