פתרון לשיער דליל

פתרון לשיער דליל

נשים מוטרדות מאוד משיער שנראה לא טוב והן משקיעות הרבה בטיפוח וטיפול בשיער. במהלך החיים הן עוברות כל מיני שלבים פיזיולוגיים שמשפיעים על מצב השיער. סקירה על השיער בחיי הנשים.

להנחה שאובדן שיער הוא תופעה גברית אין בסיס. יותר ויותר נשים פונות כיום לטיפול וקבלת ייעוץ למצבים של אובדן שיער או נשירת שיער מוגזמת.

כדי למנוע או לטפל בבעיה כדאי לבצע אבחון  מוקדם שיכול למנוע נשירת שיער עתידית.

טיפול בשיער דליל משתנה בהתאם לאבחון מדוייק של הגורם לבעיה. אבחון על ידי רופא עור או טריקולוג מומחה יסייע בתהליך ויוכל לקדם אתכם בצורה יעילה לעבר הטיפול בשיער דליל הנכון ביותר עבורכם. 

מה השיטות לטיפול בשיער דליל?

תכשירים קוסמטיים החל מגיל ההתבגרות, כשרוב המשאבים והאנרגיה של הגוף מוקדשים להתפתחות וגדילה, מתחילים לראות נזקים בשיער. במקרים רבים יש נערות שמתחילות להשתמש בתכשירי שיער שלא מתאימים להן וגורמים לנזקים במראה השיער ובחוזק שלו.

מסקנה: כדאי להשאיר את השיער טבעי עד כמה שניתן. כך תחסכי נזקים מיותרים לשיער ולעור הקרקפת.

שינויים פיזיולוגיים  במהלך החיים האישה עוברת בגוף יותר מהפכות פיזיולוגית מאשר הגבר. השיער מושפע משינויים אלה. שינויים הורמונליים עקב לידה או מסיבות אחרות עלולים להפוך את השיער לדק ודליל יותר ולהחליש אותו בהדרגה עד להרס התאים שמייצרים את השערות. מערכת העצבים ביחד עם המערכת החיסונית עלולה להוביל להתקרחות מעוגלת באזורים שונים בקרקפת.

החשש מאבחון (דיאגנוזה) במצב של מתח נפשי שרירי השיער מתכווצים, עור הקרקפת נעשה קשה, הזרימה של הדם לזקיקי השיער נחלשת לשיער לא  מגיעים כל מרכיבי התזונה שהוא צריך להתפתחותו  ואז הוא נחלש. הורמוני המתח עשויים אף הם להאיץ את נשירתו.

מסקנה: תוצאות הטיפול בשיער יהיו טובות יותר בקרב מטופלות רגועות שבטוחות ביכולת שערן להשתקם.

זיהום סביבתי וכימיקלים מצבים של זיהום סביבתי עלולים לגרום לשינויים אורגניים ומטבוליים בגוף, לשבש את חילוף החומרים בגוף וזה ישפיע לרעה על מצב השיער, שעלול לספוג את החומרים הרעילים. לתרופות רבות עלולה גם כן להיות השפעה על נשירת שיער כחלק מתופעות הלוואי שלהן. זיהומים, בקטריות ודלקות עור עשויים להשפיע בצורה דומה.

הערה: לעתים נערכות במעבדה בדיקות שיער על פי דרישה של המשטרה לגילוי השפעה של רעלים, סמים או מתכות כבדות.

מסקנה: אם קיים חשש כלשהו לזיהום, עדיף לקבל ייעוץ מקצועי בנושא.

מראה חיצוני ומצב הרוח נשים משקיעות זמן רב וכסף בסירוק, חפיפה, הברשה, צביעה או חמצון של השיער. מכיוון שהשיער עלול להיחלש כתוצאה מטיפולים כימיים חוזרים, כדאי לספק לו את ההזנה הראויה. שיער שנראה במצב רע, מפוצל , שביר, יבש, חסר חיים או שיער דליל עלול להשפיע על מצב הרוח והמראה הכללי.

כדאי להימנע מ"דיאטות כאסח" ללא פיקוח ובקרה. דיאטות מסוג זה גורמות במקרים רבים להחלשת השיער. במקרים של אנורקסיה, בולימיה, עודף משקל , תת משקל,  או אלרגיות למזונות מסומים נדרש  מעקב מקצועי.

מסקנה: השיער גם משקף את מצב רוחך. כשאת שמחה ורגועה, גם השיער יהיה בריא.

האישה המודרנית (סופרוומן) האישה המודרנית נמצאת בלחצים רבים של שילוב של קריירה ומשפחה. היא מגיעה למצבים של חוסר בשעות שינה,עייפות מצטברת ועד למצב של אפיסת כוחות. כל זה עלול להשפיע לרעה על מראה השיער והחוזק שלו.
מסקנה: הייר קליניק יכולה לתת מענה להיחלשות זו של השיער ולתרום לשיקומו ולחיזוקו בהתאם לנסיבות.

צרו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם בטיפול בשיער דליל ונשירת שיער בהקדם האפשרי.

לפתיחת צ'אט עם נציג
שיחה עם נציג
נציג הייר קליניק
היי, ברוכים הבאים להייר קליניק - המומחים לבריאות השיער. כיצד נוכל לעזור?
דילוג לתוכן
0