שיטות לטיפול בשיער דליל

נשים משקיעות הרבה בטיפוח וטיפול בשיער ומוטרדות יותר משיער הנראה רע. למהפכות הפיזיולוגיות הרבות שהן עוברות במהלך חייהן השפעה גדולה על השיער. סקירה על השיער בחיי הנשים.

להנחה שאובדן שיער הוא תופעה גברית אין בסיס. יותר ויותר נשים פונות כיום לקבלת ייעוץ ולטיפול באובדן שיער או בנשירה מוגזמת עקב נשירת שיער אצל נשים.

מסקנה: אבחון וטיפול מוקדם יכולים למנוע נשירת שיער עתידית.

אופן הטיפול בשיער דליל משתנה בהתאם לאבחון מדוייק של הגורם לבעיה. אבחון על ידי רופא עור או טריקולוג מומחה יסייע בתהליך ויוכל לקדם אתכם בצורה יעילה לעבר הטיפול בשיער דליל הנכון ביותר עבורכם. 

טיפול בשיער דליל

מה השיטות לטיפול בשיער דליל?

תכשירים קוסמטיים כבר בגיל ההתבגרות, כאשר רוב משאבי האנרגיה של הגוף מופנים לגדילה והתפתחות, מתחיל השיער להינזק. בתקופה זו מתחילות נערות להשתמש בתכשירי שיער שאינם מתאימים להן וכך מערערות את בריאות השיער.

מסקנה: השאירי את השיער טבעי כמה שניתן. כך תחסכי נזקים מיותרים לשיער ולעור הקרקפת.

שינויים פיזיולוגיים האישה תעבור בחייה יותר מהפכות פיזיולוגית מאשר הגבר. שינויים אלה משפיעים על השיער. שינויים הורמונליים עשויים להפוך את השיער לדק ודליל יותר ולהחלישו בהדרגה עד להרס תאי הייצור של השיער. המערכת החיסונית, יחד עם מערכת העצבים, עשויה להוביל להתקרחות מעוגלת באזורים שונים בקרקפת.

החשש מאבחון (דיאגנוזה) קבלת האבחון וגזר הדין על מצב השיער עשויים להבהיל נשים שנמצאות במצב רגיש גם כך. במצבים כאלה, הגבר בדרך כלל מגיב בעצב ובאכזבה, ואילו האישה עלולה להגיב בפאניקה. כשהיא נסערת ומודאגת, גם השיער נסער. שרירי השיער מתכווצים, עור הקרקפת מתקשה, זרימת הדם לזקיקי השיער נחלשת והשיער אינו מקבל את כל מרכיבי התזונה החיוניים להתפתחותו ונחלש. הורמוני המתח עשויים אף הם להאיץ את נשירתו.

מסקנה: תוצאות הטיפול בשיער יהיו טובות יותר בקרב מטופלות רגועות שבטוחות ביכולת שערן להשתקם.

זיהום סביבתי וכימיקלים מצבים של זיהום סביבתי עלולים לשבש את חילוף החומרים בגוף, לגרום לשינויים מטבוליים ואורגניים ולהשפיע לרעה על השיער, שסופג את החומרים הרעילים. תרופות רבות עשויות לגרום גם הן לנשירת שיער כחלק מתופעות הלוואי שלהן. בקטריות, זיהומים ודלקות עור עשויים להשפיע בצורה דומה.

הערה: לעתים נערכות במעבדה בדיקות שיער על פי דרישה של המשטרה לגילוי השפעה של רעלים, סמים או מתכות כבדות.

מסקנה: אם קיים חשש כלשהו לזיהום, עדיף לקבל ייעוץ מקצועי בנושא.

מראה חיצוני ומצב הרוח נשים משקיעות זמן רב וכסף בחפיפה, סירוק, הברשה, צביעה או חמצון של השיער. כיוון שהשיער עלול להיחלש כתוצאה מטיפולים כימיים חוזרים, רצוי לדאוג לספק לו את ההזנה הראויה. שיער הנראה רע, שיער שביר, מפוצל, יבש, חסר חיים או שיער דליל עשוי להטריד נשים שנוטות להיות רגישות למראן החיצוני.

כדאי להימנע מ”דיאטות כאסח” ללא פיקוח, שעשויות להחליש את השיער. במקרים של תת-משקל, עודף משקל, אנורקסיה, בולימיה או אלרגיות למזונות דרוש מעקב מקצועי.

מסקנה: השיער גם משקף את מצב רוחך. כשאת שמחה ורגועה, גם השיער יהיה בריא.

האישה המודרנית (סופרוומן) האישה המודרנית נמצאת בלחצים רבים של שילוב משפחה וקריירה. אפיסת כוחות, חוסר שינה ועייפות מצטברת עשויים להשפיע על בריאות השיער ולהחלישו.
מסקנה: הייר קליניק יכולה לתת מענה להיחלשות זו של השיער ולתרום לשיקומו ולחיזוקו בהתאם לנסיבות.

צרו קשר עוד היום ונשמח לסייע לכם בטיפול בשיער דליל ונשירת שיער בהקדם האפשרי.

Cart
  • No products in the cart.
דילוג לתוכן