עגלת הקניות

טיפולים טבעיים לשמירת בריאות השיער

האם גם לכם נמאס לנסות ולהציל את השיער שלכם בחומרים שעם כל שימוש בהם נדמה שאתם רק הורסים אותו יותר ויותר? יכול להיות שאתם צריכים לעבור לתכשירים טבעיים לשמירת בריאות השיער שלכם. ישנם מספר לא מבוטל של סיבות להתדרדרות המצב הבריאותי של השיער אבל זו לא סיבה טובה לוותר על איכות הטיפול ולכל בעיה יש פתרון הולם שיכול להועיל לטווח הרחוק לפעמים טיפול מסור ורגוע עדיף בהרבה על הפתרון המיידי והסינטטי.

שיער יבש

אם אתם מסתכלים למראה בכל בוקר ורואים את הקצוות המפוצלים ואת קווצות השיער הבהירות, השרופות שעל קרקפתכם ומתבאסים, יש כמה טיפולים שיכולים להפוך את הקערה על פיה ולהשיב לשיער שלכם מראה מלא ברק ואת הלחות הטבעית שלו. ניתן לעשות זאת בעזרת הטיפולים הללו:

 1. ביצה
  ישנם שני שימושים שאתם יכולים לעשות בביצה. השימוש הראשון הוא בחלמון הביצה – ערבבו אותו עם מעט מים, מרחו אותו על השיער והשאירו אותו להתייבש במשך כעשר דקות. ביצה מכילה גם המון חלבון שכחלק מתזונה בריאה יכול להשיב את חוזקו של השיער שלכם.
 2. שמן זית
  לשמן זית יש תכונה מאוד בריאה של ריכוך השיער, כאשר השיער נהיה נוקשה ויבש הוא נשבר ומתפצל, שמן הזית מרכך אותו ומשיב לו את החיות. משחו את שיערכם בשמן והשאירו אותו להיספג למשך כמה דקות ולאחר מכן שטפו את השיער. התחושה שלו לאחר מכן תספיק בשביל שתרגישו שאתם חייבים להפוך את זה להרגל.

קשקשים


אין בן אדם אחד לא היו לו קשקשים לפחות פעם אחת ואם כן, ככל הנראה שזה כתוצאה מטיפול מסור ועיקבי. גם קשקשים שגורמים לנו להרגיש כמו האוורסט בסופת שלגים יכול להפתר בעזרת טיפולים טבעיים ובריאים ובלי שימוש בהד אנד שולדרז בכלל!

 1. שמן קוקוס
  בעזרת עיסוי הקרקפת בשמן קוקוס תוכלו לנקות היטב את הנקבוביות מלכלוך שמצטבר שם כדרך קבע ולנקות אותם. ניקיון סדיר של הנקבוביות על קרקפתכם יפחית את כמות הקשקשים עד שהם יעלמו לגמרי.
 2. לימון
  כן כן, לימון מוסיף המון גם לבריאות השיער שלכם, שטפו את קרקפתכם בלימון לפני כל מקלחת ותרגישו עם הזמן את השיפור הניכר, הלימון מחטא את הנקבוביות ושומר על רעננותן.

הטיפול האולטימטיבי

כל אלו הם טיפולים מצויינים לטווח ארוך והסבירות היא שלא תחזרו יותר לכל התכשירים התעשייתיים המיושנים אבל הטיפול הבריאותי לשמירת השיער הוא הטיפול המונע של תזונה נכונה ושמירה על שקט נפשי. בריאות השיער אינה מסתיימת בטיפול הרגעי של העור על קרקפתכם אלא זקוקה לטיפול יום יום בגופכם ובנפשכם.

תזונה נכונה


כאשר התזונה לקויה והוויטמינים והרכיבים התזונתיים החשובים ביותר כגון ברזל חלבון, סידן וכדומה אינם עוברים בגופכם כראוי הגוף מגיב באופן מיידי והאופן שבו זה ניכר זה בשיער. תזונה נכונה, המותאמת לכל אדם באשר הוא עשויה למנוע את הדרדרות המצב הבריאותי של השיער שלכם.

מתח, חרדה ולחץ

גם שמירה על שקט נפשי ורוגע משפיעים ישירות על השיער. ישנם מקרים מסויימים שבהם השיער נושר מהר יותר ואף מסיר קווצות שיער שלמות בגלל מצב נפשי רעוע, התקפי חרדה קשים ואף חוסר התמודדות עם מצבים קשים בחיים. טפלו בעצמכם גם נפשית, דברו עם חבר או חברה, שתפו במצבכם וזכרו שאתם לא לבד בעולם ואם תשקיעו במחשבות החיוביות האלו השיער שלכם ישאר חזק ובריא וככל הנראה שלא תצטרכו להפוך אותו לסלט ירקות.

ייעוץ שיווקי ועיצוב: Integral | בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט

דילוג לתוכן