היתה לי רק משאלה אחת, שהשיער שלי יחזור לעצמו

מיואשת מול המראה עם מסרק ביד, הבטחתי לעצמי שביומולדת 40 אמצא פתרון לשיער הדליל ואשקיע מה שצריך כדי להפטר מהבעיה הזו. אני זוכרת את עצמי בוהה בתמונות משפחתיות ולא רואה אף אחד חוץ מהשבילים החשופים שצועקים אלי.
בתור ילדה חשבתי שהתקרחות היא לגברים. אוי כמה טעיתי.

לידה ראשונה, ועוד לידה, ועוד הורמונים ועוד דיאטה, ובגיל 30 מצאתי את עצמי עם חצי מכמות השיער שהיתה לי בנעוריי.
במשך שנים הייתי אומללה, מנסה לשמור על כל שערה ושערה. עוברת מתספורת קצרה למסכה בשיער. שמן קוקוס, תוספי תזונה, ואפילו טיפול תרופתי. מצחיק שמצאו פתרון לכל קמטוט במצח, אבל אף אחד לא מדבר על שיער דליל.

Depositphotos_147490985_XL

רק מי שחוותה הידלדלות שיער תוכל להבין אותי

כלום לא עזר. השערות נשרו ממני אחת אחרי השנייה, השיער נראה עייף ואני נותרתי מיואשת ומתקרחת. מסתובבת בשיער אסוף מבוקר עד לילה, מסתירה את הבושה. מבלה חצי שעה אחרי המקלחת מול שבילים חשופים שהולכים ומתרחבים. בוהה בקנאה בנשים עם רעמה מלאת שיער. שיער מלא! כמה פשוט, כמה טריוויאלי, אבל לא עבורי.

והנה גיל 40 הגיע, כיביתי את הנרות, עצמתי עיניים חזק וביקשתי משאלה אחת בכל כוחי, אתן בטח יכולות לנחש. כמו ילדה קטנה עם תקווה בלב, באותו שבוע התגשמה המשאלה שלי. מצאתי טיפול אמיתי לבעיית השיער שלי. כזה שעובד. ולא סתם טיפול, בית לשיער שלי. בית לדאגות שלי. מקום שמציע לי לא רק טיפול זבנג וגמרנו, אלא התאמה אישית ומדויקת רק לי. וזו פעם ראשונה שאני אופטימית, שאני באמת מאמינה שזה הסוף להידלדלות והנשירה.

השיער חזר ואיתו הביטחון העצמי

זה התחיל בשיחת אפיון והיכרות ולאחר מכן הגעתי לאבחון מקצועי של טריקולוגית מוסמכת.
באבחון הטריקולוגית בדקה את השיער והקרקפת שלי, את הרגלי טיפוח השיער וסגנון החיים וביצעה תשאול בריאותי רחב, שלאחריו יצאתי עם אבחנה מדויקת של מצב השיער והמלצות לטיפול.
בשלב הבא התחלתי סדרת טיפולים מקצועיים, שהותאמו במיוחד עבורי – טיפולי טריקו PRP, בתוספת תוספי תזונה ותכשירים ייחודיים ואפילו בסיום כל טיפול התפנקתי במספרת הבריאות שבסניף.
הצוות המקסים ליווה אותי מחודש לחודש עד שראיתי שיפור משמעותי בצפיפות השיער.

אני נזכרת בימים שייחלתי לפתרון מיידי, ופשוט צוחקת ביני לבין עצמי. כמה חלמתי על טיפול אחד חזק שישים סוף לבעיה הזו, בכל מחיר שלא יהיה. מצחיק כמה טעיתי. כמה לא הבנתי את חומרת הבעיה ואת הדרך הנכונה לתקוף אותה. או יותר נכון- לחבק אותה. זה לא בכוח, זה לא באגרסיביות. אלא דווקא באהבה ובהדרגה. כי כל מי שסובלת מבעיית שיער דליל יודעת, שזה הרבה יותר מרק בעיה פיזית. זה עניין רגשי. שיער דליל והתקרחות היא בעיה שפוגעת בביטחון, בנפש, בתחושת הנשיות, בדימוי העצמי. ובדיוק כמו שהנפש זקוקה לחיבוק ולהקשבה הדרגתית, כך גם הטיפול הפיזיולוגי בשיער עצמו צריך להיעשות בהדרגה, ומכל מיני זוויות שונות. וכמו שהנפש של כל אחת מאתנו היא שונה, גם הטיפול בכל אחת צריך להיות שונה ומותאם רק לה. וזה בדיוק מה שקיבלתי. אבחנה מדויקת, תכשירים מדויקים המיועדים לסוג הנשירה שלי, ואחת לחודש גם טיפול PRP שהוא המילה האחרונה בעולם הטיפול בשיער דליל.

סופסוף מצאתי את הטיפול הנכון עבורי

בטיפול ה-PRP הטריקולוגי, לקחו ממני במרפאה דגימת דם והשתמשו במכשור מיוחד המעודד צמיחה ומחזק את הזקיקים הקיימים. את הטיפול קיבלתי מדי חודש, כשלאורך כל התקופה שמרו איתי על קשר, עודדו אותי והיו קשובים לכל החששות שלי. מעבר לתוצאות המדהימות שראיתי ולצמיחת השיער שכל כך התרגשתי ממנה, זו הפעם הראשונה שהרגשתי שיש לי גב. גב אמיתי, שנותן מענה לכל שאלה. שמחזק אותי, שמאושר איתי כשהשיער גדל, שמעודד אותי כשאני חסרת מוטיבציה, ובעיקר- מדייק את הטיפולים הנכונים לי.
הטיפולים שקיבלתי במרפאה החזירו לי את הביטחון בצורה שלא האמנתי שיכולה לקרות. השיער התמלא, הקוקו שוחרר, והיום אני מתעכבת מול המראה רק בגלל שאני המומה מהשיער החדש והצפוף שגדל לי. התסכול האדיר התחלף בתקווה, והדימוי העצמי הנמוך, הוחלף בתחושת ניצחון. לא נראה לי שיש בעולם טיפול חד פעמי שיכול היה להחליף את תחושת הבטחון והאמון שנבנו ביני לבין המרפאה והצוות המיוחד הזה. הרגשתי בידיים מכילות, מחבקות, ויותר מהכל- מקצועיות. מחודש לחודש, משבוע לשבוע, השינוי בשיער הלך והתגבר. אבל מה שהשתפר עוד יותר, היא תחושת הביטחון העצמי.
ליום הולדת חמישים אני כנראה אבקש רק שמלה יפה שתתאים לרעמה שלי.

אבחון שיער

לתיאום פגישת אבחון ע”י טריקולוגית (מומחית לשיער),

השאירי פרטים עכשיו:

עיצוב: meutzevet | בניה: שמרת דיגיטל

דילוג לתוכן