הגישה המתקדמת ביותר לטיפול וטיפוח השיער - אבחון טריקולוגי מותאם אישית!

תחום השיער נעשה מאוד פופולארי בשנים האחרונות, ישנם מגוון חברות המציעות מגוון שלם של תכשירים ומוצרי טיפוח ומבטיחות עולם ומלואו.
השיער הוא חלק חשוב מאוד מהמראה האישי שלנו. אך למרות הטיפוח היסודי שלנו, אנו לעיתים נתקלים בבעיות כמו נשירת שיער, פגיעה בקרקפת וקשיים כלליים בבריאות השיער. למרות המאמצים האישיים שלנו, אנחנו נדרשים לשירותי מומחים שיסייעו לנו לגלות את שורש הבעיה ולהביא את השיער לרמה גבוהה יותר של בריאות ויופי.
לשם כך יש כלי אבחון מתקדם במיוחד שקוראים לו "אבחון טריקולוגי", המציע לכם פתרון מדויק ומותאם אישית לבעיה שלכם.

אבחון טריקולוגי הוא תהליך מדעי שבו מתבצעת הערכה מקצועית של מצב השיער והקרקפת. המטרה העיקרית של אבחון טריקולוגי היא לזהות בעיות, מחלות ותסמינים שונים המשפיעים על הבריאות והמראה של השיער והקרקפת.

כיצד נעשה האבחון ומה אפשר להשיג באמצעותו?

הכנסנו כאן את כל מה שאת צריכה לדעת רגע לפני ההחלטה לטפל בשיערך. את האבחון הטריקולוגי, יש לבצע רק אצל מומחה בתחום הטריקולוגיה אשר עבר הכשרה מקצועית.
מומחי השיער של הייר קליניק הם טריקולוגים עם הסמכה בינלאומית ע"י ארגון הטריקולוגיה העולמי.

מכיוון שעל מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר והמתאימות ביותר בכל טיפול יש קודם כל לאבחן בצורה מדוייקת את הבעיה. למעשה, הנתונים הסטטיסטיים מראים שישנה חשיבות קריטית לאיכות האבחון. בכל הנוגע לשיער, לא מספיק תשאול או אבחון שטחי בלבד. מכיוון ש "אבחון" מסוג זה מוריד את סיכויי ההצלחה של הטיפול בעשרות אחוזים ולהפוך אותו ללא יעיל.

מהם שלבי האבחון?

מתחילים בשאלון רפואי
השלב הראשון בתהליך האיבחון כולל מילוי שאלון רפואי. מידע שנותן לנו כגוף המוביל בישראל בתחום השיער, תמונה מלאה מבחינת מצבו הרפואי של המטופל וההיסטוריה במטרה להבין את כל הגורמים המשפיעים על מצב שיערו וכיצד לשלב את הטיפול. התעלמות ממצבו הרפואי של המטופל אינה מספקת את כל האינפורמציה הדרושה וכך מפחיתה את אחוזי ההצלחה שלו. בשלב התשאול נשאלות שאלות לגבי מצבו הבריאותי הכללי של המטופל הכוללות:  מצב רפואי כגון תרופות או מחלות רקע אשר עלולים להשפיע על השיער, לייף סטייל והרגלים הכוללים תזונה, פעילות גופנית, סטרס ומצב נפשי, הרגלים ופעולות הנעשות על השיער כגון טיפולי מספרה החלקות צבע ועוד, ואפילו שאלות לגבי שעות השינה ואיכותה.

נבצע בדיקה מקיפה של עור הקרקפת
לאחר קבלת האינפורמציה הרפואית עוברים לשלב בדיקת עור הקרקפת במטרה לאבחן את מצבו הנוכחי ולהבין כיצד ניתן לטפל בו.  כדי שהשיער יצמח, ישגשג ויתחדש, הקרקפת צריכה להיות גמישה ולא הדוקה ואספקת הדם אליה צריכה להיות עשירה וללא מעצורים. יתר על כן, ההפרשות הטבעיות של הקרקפת חייבות להיות מופקות ומחולקות באופן תקין.

 בדיקה של שורש השיער וגוף השיערה
בשלב הבא נבדקים שורשי השיער במטרה לבחון את חוזקם ואת אופי הטיפול הדרוש במטרה לחזק ולשקם אותם. במהלך הבדיקה רואים לעומק את מנגנון צמיחת השיער ומאבחנים את הגורמים לבעיה. הטיפול בשיער מתמקד בסביבת התפתחותו של השיער – השורשים  המטרה היא להחזיר את התפקוד הנורמלי למערכות הצמיחה ומחזורי החיים של השיער, דבר המתחיל מהשורש.

בדיקה מיקרוסקופית
במטרה להפוך את האבחון למדוייק ביותר ולספק תמונת מצב מלאה של השיער, יש לבצע בדיקה מיקרוסקופית. הבדיקה המיקרוסקופית אינה חודרנית ואינה כואבת והאבחון כולו מתבצע ע"י טריקולוגית (מומחית שיער) באמצעות מכשיר אבחון ייחודי המגדיל את אזור הבדיקה פי 50 ואת שורשי השיער פי 200. המידע מועבר דיגיטלית למסך המשקף את מצב הקרקפת, סביבת השיער, שורשי השיער והשערה עצמה. הבדיקה  מודדת את צפיפות ועובי השיער, איכות התחדשותו, מצב שורשי השיער ועור הקרקפת.

מהם 5 הדברים אליהם צריך שלים לב כאשר בוחרים מקום לטיפול בשיער?

1. המקום מתמחה אך ורק בבריאות השיער והטיפולים המבוצעים בו מתמקדים בשיער והם לא חלק מטיפולים אסתטיים שונים.

2. הוותק של המקום בתחום.

3. למקום יש תעודות הסמכה מוכרות בעולם בתחום טיפולי השיער.

4. כל הטיפול והתכשירים המוצעים בו הם באישור משרד הבריאות ונבדקו קלינית.

5. ניתן לראות הצלחות מוכחות ע"י עדויות ולקוחות ממליצים.

הקפידי לבדוק את חמשת הנקודות הללו על מנת להבטיח את סיכויי ההצלחה של הטיפול בשיערך ולהבטיח לעצמך טיפול אמין, איכותי, בטוח ומדוייק למצבך.

רוצה גם לבדוק את מצב השיער והקרקפת שלך, אצלנו בהייר קליניק מתמחים בטיפול בבעיות שיער מעל ל-27 שנים, עם 4 קליניקות ברחבי הארץ וידע מקצועי רב לטיפול במגוון בעיות קרקפת ושיער.

רוצה אבחון שיער וקרקפת? זה פשוט!

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

דילוג לתוכן
0